piątek, 4 maja 2012

Rekiny z laserami

Najniebezpieczniejsi łowcy głębin stali się jeszcze groźniejsi. W "Shark with Lasers" Wcielasz się w role kandydata na tajnego agenta przed którym ostatni najtrudniejszy test polowy nim zostanie przyjęty do grona elitarnej Tajemniczej Agencji Wywiadowczej. Wystarczy jedynie dopłynąć w jednym kawałku do najbliższej wyspy.. jedynie.

Headspin Games rozpoczęło kampanię zbierania funduszy na wydanie tejże gry za pomocą platformy Indie Go Go.

Zdjęcia: HeadspinGames

Mensa Mind Games

Impreza Mind Games organizowana przez amerykańska Mensę jest jednocześnie konkursem podczas którego ponad 200 członków tej organizacji ogrywa przez 2 doby gry zgłoszone i przyjęte do konkursu. Członkowie są automatycznie jurorami.

Podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się pomiędzy 19 a 21 kwietnia, wyłoniono pięć tytułów którym przyznano zwycięską pieczęć "Mensa Select Seal". Oto i zwycięzcy:

Słowa mocniejsze od mieczy

Do sprzedaży trafia "Words of Power". Jest to kolejne rozszerzenie ("Asylum Pack") do żyjącej karcianki "Zew Cthulhu", należące do cyklu "Revelations".

Cały cykl ma na celu rozwinięcie tematyki zakazanej wiedzy, nie tylko poprzez wprowadzenie nowych "tomów". Wiele kart wprowadza nowe współzależności w grze, mogą je wykorzystać zarówno weterani jak i nowicjusze.

Zestaw z tradycyjnym formacie 3x20 kart można nabyć tutaj za niecałe 15 dolarów.

Zdjęcia: FFG

"Blitzkreig Undone" możliwy do nabycia

High Flying Dice Games znane jest z wielu małogabarytowych tytułów wojennych o łatwych zasadach (dokładnie trafiająca w kategorię "heksy i znaczniki"). Fanów takich gier zapewne zainteresuje kolejna odsłona z serii "Blitzkrieg na zachodzie" zatytułowana "Blitzkrieg Undone".

Będziemy mieli możliwość rozegrania starcia sił Francuskich z Wermachtem w maju 1940 roku na terenie Belgii. Była to jedna z pierwszych wielkich bitw pancernych.

Zakup gry jest możliwy ze strony wydawcy.

Zdjęcie: HFDG