wtorek, 17 kwietnia 2012

Planszowy kalendarz końca świata??

Pierwsze zdjęcie nowej gry projektantów zza południowej granicy - Czech Games Edition "Mayan Age". Ruchome tryby wielkiego kalendarza i rozmieszczanie robotników?

Cthulhowa premiera od (znowu) Cryptozoic'a

"Penny Arcade - Rumble in R'lyeh" to jednocześnie dodatek i samodzielna gra względem wcześniejszego "Gamers vs Evil". Oba tytuły są adaptacjami sieciowej serii komiksów "Penny Arcade" traktujących o wszystkim co związane jest z branżą gier wideo.
Akurat dziś wypada nam premiera tego tytułu w którym przyjdzie nam zetrzeć się ze Starszymi Bogami w poszukiwaniu najbardziej epickiego łupu.

Pudło będzie zawierać blisko 800 kart, jedną kość i jeden znacznik.

Źródło: Cryptozoic
Zdjęcia: Cryptozoic

Szalona Alicja wkracza na planszę

Cechami charakterystycznymi komiksów wydawanych przez Zenescope Entertainment są świetna kreska, głęboki fantastyczny klimat i piękne kobiety o bujnych kształtach. Zenescope wystartowało na Kickstarterze ze zbiórką funduszy na realizację serialu animowanego opartego na jednej ze swoich serii komiksów - "Grimm Fairy Tales".

Nowy tytuł od Cryptozoic Entertainment

Cryptozoic Entertainment (wydawca wielu gier na licencjach gier video filmów czy seriali) zapowiada wydanie nowej gry wyścigowej "Hot Rod Creeps". Mimo że jeszcze nie zaprezentowano żadnych grafik chłopaki z Gamesalute piszą czego będzie można się spodziewać.

Kto nam przeszkodzi w infiltracji?

"Infiltration" to nowa nadchodząca gra Donalda Vaccarino (autor "Dominiona") wydawana z całym rozmachem na jaki stać Fantasy Flight Games. W grze gracze wcielają się we włamywaczy, którzy starają się zdobyć tajne dane z placówki konkurencyjnej korporacji. Tym razem wydawca przybliża postacie niezależne.

"Barbarossa" gra karciana o smaku anime

ICv2 informują iż Japanime Games planują na grudzień 2012 re-edycję gry "Barbarossa" oryginalnie wydanej w 2010 przez Arclight Games. Pierwowzór to karcianka oparta na znanym i podobnym do "Dominiona" mechanizmie budowania talii w trakcie gry,

Gra osadzona jest w alternatywnej historii podczas drugiej wojny światowej. Głownymi bohaterkami są kobiety i dziewczyny będące żołnierzami armii Niemieckiej i Rosyjskiej.

Źródło: ICv2
Zdjęcia: ICv2

Nominowani do nagród Dice Tower Awards 2011

Dice Tower opublikował listy gier nominowanych do nagród za rok 2011: Najlepszej Gry roku, Najlepszej gry rodzinnej, Najlepszy nowy projektant, Najlepsze wznowienie, Najlepsze wydanie, Najlepszy mały wydawca, Najlepsza gra imprezowa, Najlepszy dodatek, Najbardziej innowacyjna gra, Najlepsza oprawa gry, Najlepsza gra wojenna, Najlepsza tematyka gry, Najlepsza cyfrowa gra.

Co wprowadza "Talisman - Blood Moon"

"Słońce już topniało na horyzoncie gdy Prorokini zauważyła kamienne kolumny starych ruin wystające ze zbocza przed nią. Kupcy we wsi uprzedzili ją by była ostrożna, krążyły plotki o Wilkołaku prześladującym królestwo w nocy. 
Jak dotąd Prorokini nie napotkała go, lecz zauważyła że kolejne noce stawały się zimniejsze i ciemniejsze. Blednące słońce rzucało długie cienie i Prorokini zadrżała przeczuwając niebezpieczeństwo"