czwartek, 12 kwietnia 2012

Dodatek "The Hobbit" do karcianego "Wladcy"

Fantasy Flight Games zapowiada nadchodząca premierę dodatku do gry karcianej "Lord of The Rings". Podtytuł "Over Hill and Under Hill" może być grą słowną - dla przykładu Frodo posługiwał się nazwiskiem Underhill meldując się w gospodzie pod Rozbrykanym Kucykiem. Jednak akcja gry połączona jest nie z Frodem a z Bilbo.

Kickstartujmy coś

"Ground Floor" był już u nas po krótce omawiany, zgodnie z obietnicą wydawca - Tasty Mistrel Games wystartowało ze zbiórką na kickstarterze. To nie jedyna gra, która teraz szuka funduszy, ponieważ na Kickstarterze niedawno pojawiły się również inne ciekawe pozycje:
  • "Garden Dice", której pamiętniki projektanta pojawiły się ostatnio na BGG,
  • "Ogre" - poprawiona edycja pierwszej gry Steve'a Jacksona (autor "Munchkina"),
  • "Zombiecide" - kolejna gra o biciu zombiaków na ulicy miasta,
  • "Titans of Industry" - od Gozer Games, ekonomia w 1920r. oparta na umieszczaniu robotników,
  • "Phoenix Syndicate" - handel w rozległym kosmosie
Zdjęcia: BGG

Pamiętniki autorów razy dwa

Dziś zapraszamy was do lektury dwóch ostatnio opublikowanych pamiętników autorów (w języku angielskim).

W pierwszym artykule Stefan Malz opowiada jak podczas corocznego spotkania projektantów w 2009 w Gottingen siedział z synem przy swoich prototypach, a miał ich ponad tuzin. Właśnie w tym momencie przyszło mu do głowy rozwiązanie które dziś zostało wydane jako gra "Edo"

W drugim (ale wcześniejszym) pamiętniku Doug Bass przybliża nam swoja ogrodową kościankę, która niedawno wystartowała na Kickstarterze. Jej początków należy upatrywać w "Carson City".

Zdjęcia: BGG