czwartek, 22 marca 2012

Nowe podejście do plądrowania podziemi?

Asmodee Edition zaprezentowało grę "Tschak!" w której gracze będą mogli pełzać po lochach, zbierać skarby i omijać paskudne kreatury.

Oryginalność mają zapewnić kwadratowe karty lochu oraz karty rozgrywki przekazywane w całości z rąk do rąk przez kolejnych graczy.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony asmodee.com

Cryptozoic Entertainment pozyskuje kolejne licencje

Tym razem wydawcy "World of Warcraft TCG" i innych tytułów opartych na różnorakich licencjach (np. gry opartej na serialu "Teoria Wielkiego Podrywu") informują iż nawiązali kontakt z japońskim producentem gier komputerowych i konsolowych - Capcom.


Pierwszym owocem tej współpracy ma być gra oparta na mechanice budowania talii uwzględniająca tak znane marki gier jak Street Fighter, Final Fight, Rival Schools i Darkstalkers. Podsumujemy to jednym zdaniem - będzie epicko.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony cryptozoic.com

Japońskie Nagrody Planszowe 2011

W dwóch konkursowych kategoriach zwyciężyły "Pig 10" (Gra roku) oraz "7 Cudów" (Wybór graczy). Z wynikami możecie zapoznać się tutaj.

Nie zgadniecie jaka gra wylądowała na 4 miejscu w drugiej kategorii - "K2" Adama Kaluży!!! Brawo, widać daleko-wschodni gracze znają się na rzeczy.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony u-more.com

Nowy "japoński" projekt na Kickstarterze

Queen Games uruchomiło na Kickstarterze zbiórkę na swój nowy projekt "Edo". Gra jak się możemy spodziewać przenosi nas w barwny okres 17 wieku w Japonii. 

W oparciu o mechanikę rozmieszczania robotników gracze jako Daimyo próbują jak najlepiej służyć swemu Shogunowi używając swych samurajów do wznoszenia zamków, targów i domów w okolicach Tokyo.

Mechanika "Edo" pochodzi z gry "Alitplano", która wygrała w konkursie Hippodice Game Design w 2010 roku w kategorii "najlepsza gra popołudniowa". Autorzy zapowiadają unikalne rozwiązania - jak np. karty posiadające 4 akcje do wyboru.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kickstarter.com

Michel Schacht przeniesiony na iOS

Gabe Alvaro informuje iż gra karciana "Web of Power: The Duel" trafiła na pokład urządzeń z jabłkiem na pokładzie. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Skotos Tech. Gra jest dostępna pod tym adresem i kosztuje 2,99 dolara.