środa, 21 marca 2012

Nominowani do Origins Award

Nagle wszyscy sobie przypomnieli o liście gier kandydujących do nagród Origins Award. Mimo iż na pierwszych listach widniały polskie "Pret-A-Porter" (Najlepsza Gra) oraz "51 Stan Nowa Era" (Najlepsza Niekolekcjonerska Gra Karciana) to ostatecznie żadna z nich nie zakwalifikowała się do ścisłego kręgu nominowanych. 

Głosowanie odbędzie się w dniach 30 maja - 3 czerwca podczas imprezy Origins Game Fair w centrum konwentowym GCCC w Columbus w stanie Ohio (USA), a zwycięzcy zostaną podani pod koniec tej imprezy.

Szczegóły oraz pełna lista nominowanych pod tym adresem.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony gama.org

Konkurs "Lords of Waterdeep" na BGG

Jeśli czujecie się na siłach, możecie przystąpić do konkursu organizowanego przez wydawcę Wizards of the Coast związanego z grą "Lords of Waterdeep". Wymagane konto w serwisie BGG i znajomość języka angielskiego gdyż odpowiedzi znajdziecie tylko w instrukcji do gry.

A tak zupełnie przy okazji - ten news jest 500 wpisem na naszej stronie (liczą się również wpisy z okresu alfa serwisu). Dokonaliśmy tego w około 70 dni.

Nowe reguły do gier FFG

Dawno nie informowaliśmy was o grach we formacie LCG wydawanych przez Fantasy Flight Games. Jest okazja by to nadrobić gdyż FFG opublikował aktualizację zasad i FAQ do swoich trzech tytułów.

Kosmiczna wersja "Survive: Escape from Atlantis" na iOS

"Mother Lode" bo tak nazywa się ta "adaptacja" trafiła do AppStore dzięki programistom z Order of Magnitude Games. 

Jako że gra w wersji planszowej wykorzystuje parawany za którymi gracze mogą trzymać swoje żetony w niewiedzy przed współgraczami. Tak samo w wersji na iPada będzie można trzymać jedną rękę na tablecie zasłaniając swoje żetony, podczas gdy drugą wykonywać ruch. Potęga multi-touch'a.

Gra kosztuje póki co 0,99 dolara, ale za kilka dni podrożeje do 3 dolarów bez jednego centa. Co ciekawe oryginalna gra "Survive: Escape from Atlantis" również ma zawitać na iPlatformę.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG