wtorek, 20 marca 2012

"Uncharted" z konsoli na planszę

Wszystko już pewne i jasne. Bandai zapowiedziało planszową adaptację konsolowego hitu "Uncharted". Gra powędruje do sklepów w maju bieżącego roku.

Ponadto na niedawnych targach GAMA wypatrzono prototyp tego tytułu.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony bandai.com

Kickstarter i Tom Vasel w kooperacji

Na Kickstarterze zbierane są pieniążki, Tom Vasel zapewnia zaś pierwsze "rzuty okiem". Wszystko kręci się wokół małej karcianki "Who's for Dinner" autorstwa Matthew Rogers'a.

"Każdego roku plemiona zbierają się
 wokół wielkiego kokosa
   i każdy chce
   dostąpić zaszczytu bycia zjedzonym"

Nagranie przeglądowe na temat tej żartobliwej gry Toma znajdziecie poniżej
Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kickstarter.com

Pamiętnik projaktanta "Lords of Waterdeep"

Rodney Thompson jest głównym pomysłodawcą gry "Lords of Waterdeep". W swym pamiętniku umieszczonym na łamach BGG pisze jak powstawała ta gra. 

Opowiada jak to zastanawiał się nad mechaniką rozmieszczania robotników, nad "Agricolą", nad wykreowaną przez siebie kampanią do systemu fabularnego "Dungeons & Dragons edycja 4" umieszczoną w rzeczywistości "Mrocznych Słońc". Jak pierwsze iskierki pomysłu zaczęły się rozpalać.

Wszystko to miało swój początek podczas podróży pociągiem.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony

Nowe gry od Stronghold Games w sprzedaży

Zarówno na "Lost Temple" jak i na "Revolver: The Wild West Gunfighting Game" można już składać zamówienia pre-order. Wydawca planuje rozpocząć wysyłkę 11 kwietnia. Każdy z zakupów teraz będzie premiowany specjalnymi dodatkami w postaci mini dodatków i niższymi o ok. 30% cenami.

Pierwszy tytuł przenosi gracza w klimaty Indiana Jones'a, gracze to podróżnicy i odkrywcy wędrujący po dżungli południowo-wschodniej Azji, szukając zaginionej świątyni. Zawsze mogą zwrócić się po pomoc do rdzennych mieszkańców okolic.

Drugi tytuł wysyła nas z kolei na dziki zachód z lat 1800. Jest to karcianka dla dwóch graczy, jeden prowadzi nieustępliwego Pułkownika i jego podkomendnych, drugi bandę notorycznych banitów napadających na banki. Celem "dobrej" strony jest "zdjęcie" wszystkich banitów, a celem banitów jest ucieczka za granicę z Meksykiem

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony strongholdgames.com