niedziela, 18 marca 2012

Nowe zdjęcia "Miast"

Czyli dodatku "Cities" do gry "7 cudów". Pójdźcie na Boardgamegeek do galerii.

"Tsuro of the Seas" od Calliope Games

Jest to następca idei z gry "Tsuro" - gry ścieżek - gdzie gracze prowadzili swe piony (kamienie) po ułożonych z kafli ścieżkach tak by nie dać się zablokować ani wyprowadzić poza planszę.

"Tsuro of the Seas" to odświeżona wersja w której poruszać będziemy się statkiem pośród fal. Dodatkowo będziemy musieli uważać na różne morskie potwory. Wydawca, Calliope Games, nie podał jeszcze daty premiery tej gry. 

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony gamesalute.com

Antoine Bauza pracuje nad "7 Samurajami"

Jak twierdzi Antoine: 
"Zawsze chciałem oddać hołd Akirze Kurosawie za jego najsłynniejszy film "7 samurajów". U podstaw pomysłu leżały założenia - gra dla siedmiu osób (co jest oczywiste), kooperacyjna (jakżeby inaczej). Do tego japoński klimat i krótki czas rozgrywki. Uznałem że jest to w moim zasięgu."

Autor na swoim blogu podaje nieco więcej informacji (np. to że gra już ma wydawcę i powinna ukazać się w 2013). Natomiast na stronie JedisJeux.net możemy obejrzeć kilka fotek.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony jedisjeux.net

"Delve: Dice Game" zaadaptowany na iOS

Tytuł ten opublikowany jako darmowa gra print&play przez autora - Drew Chaberleina doczekał się licencjonowanej adaptacji na iPlatformę. W oryginale samotny gracz prowadził drużynę śmiałków do ciemnych  zakątków lochu. 

"Delve: the Dice Game" bardzo przypadł graczom do gustu czego efektem były kolejne scenariusze i wiele amatorskich modyfikacji. Dał on również początek "Delve: the Card Game" udostępnionemu w tym samym 2009 roku.

Wersja w AppStore kosztuje 1,99 dolara i można ją pobrać stąd. Niestety z wielu stron dochodzą krytyczne głosy na temat oprawy graficznej (stylizowanej na anime i mangę) i drobnych błędów aplikacji.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG

Rozpocznijcie bombardowanie

Wraz z grą "Bomber Command", dzięki której mamy poczuć się jak dowódca eskadry nadlatujących nad Niemiecką Rzeszę w czasach Drugiej Wojny Światowej. Wydawca GTM Games rozpoczął jej wysyłkę.

W tej grze dla dwóch graczy znajdziemy dwa scenariusze bitewne, w których gracz prowadzący stronę niemiecką będzie bronił się przed eskadrami RAF'u, naziemnymi dywersjami i pozorowanymi wypadami.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony gmtgames.com