piątek, 16 marca 2012

Nowy wariant rozgrywki "Claustrophobia"

Asmodee opublikowało nowy wariant rozgrywki do gry "Claustrophobia". Plik pdf w języku angielskim można pobrać bezpośrednio z tego adresu.

Dodruk "Eclipse" w maju

Jako że pierwszy nakład "Eclipse: New Dawn for the Galaxy" rozszedł się jeszcze w zamówieniach pre-order, gra stała się towarem trudno dostępnym. Wydawca zapowiada dodruk tego tytułu w maju bieżącego roku.

"Divinare" od Asmodee games w kwietniu

Jeśli wierzyć doniesieniom francuskiego oddziału Asmodee, gra Brett'a Gilbert'a "Divinare" będzie dostępna już 27 kwietnia we Francji. Zgodnie z opisem każdy gracz w grze jest medium starającym się odkryć za pomocą jednego z czterech sposobów karty przeciwników.

Tytuł ten był już pokazywany podczas zeszłorocznych targów w Essen,  w tym roku w Norymberdze, a także w Cannes. Autor to znana postać, autor  bloga brettspiel.co.uk traktujący o projektowaniu gier prowadzonego od 3 lat.

Aktualizacja:
Zapowiedź potwierdził wczoraj serwis GameSalute.com. Wydawca przygotował dodatkowo opis:

"Blefuj, zgaduj, wygraj! Anglia, Londyn późny 19 wiek. Każdy liczący sie Medium przybywa na historyczny turniej - by zostać nazwanym najlepszym jasnowidzem stulecia! W "Divinare", gracze próbuja odgadywać karty w rękach ich przeciwników. Jednak czy blef, dedukcją, taktyką lub nadprzyrodzone moce sprawią że przewidzisz sytuację lepiej niż konkurenci?"

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony asmodee.com