wtorek, 13 marca 2012

Lego "Tactics" na Kickstarterze

"Mobile Frame Zero - Rapid Attack" to nowy projekt, który zbiera fundusze na platformie Kickstarter. Tym co świadczy o jego oryginalności jest fakt iż bazuje na mini mech'ach budowanych samodzielnie z klocków lego.


Wspierając projekt mniejszymi kwotami otrzymamy plik z instrukcjami budowy oraz zasadami tego taktycznego systemu. Dorzucając do puli jednak kwoty 120 dolarów i więcej otrzymamy również specjalnie dobrane klocki do budowy szczegółowych modeli mech'óch którymi stoczymy zaciekłe potyczki.

Autorzy systemu nie pracują dla lego, lecz jeden z nich jest bardzo znany ze swych projektów S-F wykonanych w całości z klocków. To Soren Roberts - a zdjęcia jego projektów, zwanych w świecie AFOL'i (AFOL to skrót od Adult Fan of Lego - Dorosły Fan Lego) MOC'ami (MOC to z kolei My Own Creaction - Moje własne dzieło) można obejrzeć na jego galerii Flickr.

Poza Sorenem team developerów stanowią projektanci Vincent Baker i Joshua Newman.

Na dokładkę Flickr'owa galeria mech'ów z "MFZ-RA".

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kickstarter.com

Screeny z "Nightfall" na iOS

Gabe Alvaro na swym blogu prezentuje screeny z iOS'owej adaptacji gry karcianej "Nightfall". Za programowaniem stoi studio developerskie Playdek.

140 znaczników i 1 plansza

Dodajmy do tego 4 strony zasad i mamy strategie wojenną. White Dog Games prezentuje grę "Shield Wall: Hastings 1066". 

Tytuł ten jest o próbą odwzorowania jednej z najważniejszych bitew w średniowiecznej Europie pomiędzy armią Angielską i połączonymi siłami inwazyjnymi Francuzów i Normanów.

Projektantem gry jest Michael W. Kennedy.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony whitedoggames.com