poniedziałek, 12 marca 2012

Zasadzka na drodze do Rivendell

"Road to Rivendell" to kolejny Adventure Pack do żyjącej gry karcianej "The Lord of the Rings". Dokładnie licząc to drugie rozszerzenie w cyklu Dwarrowdelf". 

W najnowszym artykule Fantasy Flight Games, przybliża jakie niespodzianki czekają graczy w tym dodatku. Nowa mechanika zasadzek wymusi na graczach przeprowadzanei zwiadów, a przeciwko podstępnym trickom niezbędna będzie pomoc Elfów.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com

Instrukcja do Stalowej Policji

Wydawnictwo Portal udostępniło instrukcje do "Stalowej Policji" (to dodatek do "Neuroshimy Hex"). Plik można pobrać bezpośrednio stąd. Przypominamy razem z Portalem iż pierwsza okazja do gry nadarzy się na Pyrkonie w Poznaniu.

Ignacy Trzewiczek został Geekiem tygodnia w serwisie BGG

Kilka godzin temu BGG poinformowało że honorowy tytuł "Geek of the Week" został przyznany Ignacemu Trzewikowi z wydawnictwa Portal. "Trzewik" jest autorem takich gier jak "Neuroshima Hex", "Stronghold", "51. Stan". Spod jego ręki wyszły setting'i fantastycznych światów Monastyru i Neuroshimy.

Nowa odsłona wojny secesyjnej od Myfair Games

Amerykański wydawca zapowiedział czerwcową premierę gry "A House Divided: War Between the States 1861-1865". Prawdopodobnie jest to odświeżona wersja gry wydanej w 1981r.


Zakres czasowy gry obejmuje wydarzenia od pierwszej bitwy pod Bull Run do kapitulacji Generała Lee. Plansza gry to obszar od wschodniego wybrzeża po stany Iowa, i Missouri. Na mapie odzwierciedlone są ważne miejscowości i połączenia wodne, drogowe i kolejowe pomiędzy nimi. 

W pudelku znajdzie się również ponad 200 znaczników jednostek, plansze rozkazów i sześć kości. Planowana cena detaliczna to 30 dolarów.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony thegaminggang.com

Nagrody, nagrody

W corocznym konkursie niemieckiej strony Hippodice Spiele Club na najlpeszy projekt gry, tegorocznym zwycięzcą jest Brett Gilbert i jego gra "Brethren of the Coast". Brett prowadzi znanego bloga traktującego o projektowaniu gier.

W Szwajcarii z kolei tytuł gry roku zgarnął tytuł "Glory to Rome".

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG