sobota, 10 marca 2012

"Zpocalypse" zbiera na Kickstarterze

"Zpocalypse" to gra planszowa o przetrwanie osadzona w post-apokaliptycznym świecie. Dwóch do czterech bohaterów rozpoczyna grę w schronie (lub piwnicy) i stara się przeżyć każdy dzień w okolicy pełnej chodzących zmarłych.

Gracze fortyfikują swój schron, wypuszczają się na poszukiwanie żywności, amunicji, broni lub po prostu by zapolować. W każdej grze okolica jest budowana z fragmentów planszy składanych jak puzzle.Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony kickstarter.com

Niecodzienna strategia od Victory Point Games

Zazwyczaj po VPG można się spodziewać lekkich lub średnich gier wojennych, tym razem jednak strategiczne myślenie przyda się graczom w planowaniu drogi zwykłego chłopaka który ma stać się bohaterem ratującym świat.

W "Destined Hero" gracze będą losem który zarówno utrudnia jak i ułatwia życie bohatera - znając przeszkody będziemy musieli jak najlepiej naszego herosa przygotować a potem nagrodzić.
 
Więcej szczegółów pod tym adresem.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony victorypointgames.com

Nowa gra Antoine Bauza'y

Niedokładnie jego bo jest aż i tylko współtwórcą.

Gra oparta na historii Ali-Baby i czterdziestu rozbójników pod roboczym tytułem "Ali" będzie karcianką wykorzystującą nasza spostrzegawczość i wymagającą podejmowania ryzyka.

Podobno powstała gdy Matthew D'Epenoux siedząc nad Trik-Trakiem stwierdził że przydała by się gra dla głupszych.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony www.jeux-de-mains.net

Australijskie spojrzenie na 1 wrzesnia 1939 roku

Nie trzeba przypominać jak bardzo ważna jest to data w historii naszego kraju, w naszej historii czy historii całego świata. Konflikt rozpoczęty tego dnia zmienił oblicze ziemi.

Schutze Games to australijski wydawca gier wojennych, który po opracowaniu gier opartych na konfliktach we Wietnamie, Somalii czy Iwo Jimie prezentuje pudełkową grę o pierwszych dniach drugiej wojny światowej o wymownym tytule "Poland Crushed".

Tytuł ten to strategia wojenna dla dwóch graczy rozgrywana na planszy z heksagonalnymi polami z mnóstwem znaczników. Gra zawiera kilka scenariuszy toczących się w Polsce jak i poza nią, również takich fikcyjnych z cyklu "co by było gdyby?".

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony sites.google.com/site/schutzegames

Pamiętnik projektanta - "GUBS"

"GUBS" to gra karciana oparta na dowcipie i szczęściu, autorstwa Cole'a Medeiros'a i Alex'a Medeiros'a. Pierwszy z nich wspomina na łamach BGG historię powstawania. Załączone zdjęcia szkiców zasad, kart, wprost mówiąc pierwsze bazgroły to fajna sprawa.

Pamiętnik projektanta "GUBS" znajdziecie tutaj.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG