czwartek, 8 marca 2012

Nowa gra Sebastiana Bleasdale'a w marcu

Sebastian Bleasdale to autor dość wysoko ocenianego "On the Underground" (pierwsza 500 na BGG).  Obecnie projektuje on grę dla niemieckiego wydawnictwa Pegasus Spiele. Okraszona grafikami Michael'a Menzel'a ("Dominion", "Stone Age", "Shogun") gra "Auf die Nuss" pojawi się w tym roku. Więcej nie wiadomo.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony

Tworzenie, rozwój kulturalny i podbój

Tymi słowami Fantasy Flight Games tytułuje swój pierwszy artykuł na temat nowej gry "Olympus". Głęboko strategiczny tytuł dla 3 do 5 graczy o budowaniu cywilizacji ma pojawić się po koniec czerwca.

Los znowu rzuca graczy do Grecji (jeśli weźmiemy pod uwagę również gry "Pantheon" i "Cyclades") i daje im kontrolę nad jednym z Państw-Miast. Rozwój miasta, ochrona mieszkańców i kierowanie pobożnych mysli w stronę bogów olimpu będą jednymi z zadań graczy.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com

Kolejne rozszerzenie do "Warhammer: Invasion"

"Vessel of the Widns" to czwarty zestaw bitewny należący do rozdziału "Bloodquest". Wyposaża on wszystkie rasy w nowe unikalne jednostki i załączniki. Dowódcy i przedmioty mają na celu inspirowanie wojsk w niebezpiecznym momencie historii gdy wieją wiatry magii.

Rozszerzenie to jak zwykle 60 kart (20 kart w 3 kopiach). A jego premiera planowana jest na maj/czerwiec 2012.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com

Hasbro zwalnia

Agencja Reuters podała informację o zwolnieniach planowanych przez amerykańskiego wydawcy Hasbro. Około 170 osób pracujących w amerykańskich i kanadyjskich oddziałach zostanie zwolnionych. Być może kilku trafi do Tasty Mistrel Games lub do FFG.