środa, 7 marca 2012

Galaktikon 2012 i "Warhammer: Inwazja"

Do naszego kalendarium dodaliśmy termin imprezy Galaktikon, organizowanej przez wydawnictwo Galakta z Krakowa. Impreza będzie mieć miejsce w Gimnazjum nr 21 na osiedlu Komandosów (numer 29) w Krakowie w dniach 24 - 25 września. Szczegóły imprezy pod tym adresem.

Galakta poinformowała dodatkowo dziś o ty iż zwycięzca Otwartych Mistrzostw Polski w grze karcianej "Warhammer: Inwazja" w nagrodę pojedzie na Mistrzostwa Świata w tej grze organizowane przez Fantasy Flight Games w listopadzie w miejscowości Roseville w Stanach Zjednoczonych (niedaleko Sacramento w Kalifornii). Pozazdrościć.

Nagroda dla "Carcassone"

Hans im Gluck nie poszedł w ślady kolegów z Days of Wonder i nie pochwalił się faktem iż "Carcassone" otrzymało nagrodę przyznawaną przez serwis Pocket Gamer dla najlepszej gry na telefony komórkowe (zakładamy że chodzi tu o urządzenia nie działające na iOS/Android/WP7 czy Symbianie).

Nagroda dla "Ticket to Ride"

Wydawnictwo Days of Wonder pochwaliło się właśnie wiadomością iż ich gra "Ticket to Ride" ("Wsiąść do pociągu") w wersji na iUrządzenia otrzymało nagrodę dla najlepszej gry strategicznej/symulacyjnej portalu Pocket Gamer.

FFG zapowiedziało "Sky Traders"

"Dowódź swym własnym statkiem powietrznym i zostań mistrzem wśród handlarzy w grze planszowej o handlu i intrydze dla 2 do 5 graczy".

Tymi słowami Fantasy Flight Games reklamuje swój nowy elegancko (jak zwykle) wydany tytuł. W grze przyjdzie nam prowadzić własny statek powietrzny, podróżować nim po modularnej planszy, żyć na krawędzi, handlować, wpływać na ceny, unikać Wietrznych Piratów i zdobywać pozycję w Podniebnej Gildii.

Wszystko to ma nastąpić pod koniec drugiego kwartału czyli w czerwcu bieżącego roku. Całość zapowiedzi przeczytacie tutaj, a my będziemy informować was na bieżąco o kolejnych zwiastunach tego ciekawego tytułu.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com

Nowy projekt na Kickstarterze

"StelCon: Infinity" opisane jest słowami autora jako lekka gra wojenno-strategiczna w skali galaktycznej dla 2 do 6 graczy. Planowany czas rozgrywki to około 30 do 45 minut na gracza. Wariant 6-osobowy jest skrócony poprzez połączenie graczy w drużyny.

"Jako dowódcy międzygwiezdnej floty twoim obowiązkiem jest nadzór nad kolonizacją sąsiadujących regionów galaktyki a tym samym zapewnienie przetrwania twym ludziom za wszelką cenę. Lecz w tym wyścigu aspiracji do dominacji w kosmosie nie jesteś sam. Inne gwiezdne rasy rozprzestrzeniają się we wszystkich kierunkach. Wiele ścieżek to ślepe zaułki, jednak niektóre obszary posiadają pokaźnych rozmiarów złoża rzadkich minerałów, które po przetworzeniu w cenne paliwo pokieruje twoją flotę w dalsza podróż. Nie przywiązuj się jednak zbytnio do swej floty czy budowanego imperium ponieważ wszystko może się zmienić i zmieni się. Tylko ty możesz określić los swych ludzi: czy będzie to podbój czy niewola."


Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG