wtorek, 6 marca 2012

Spirytystyczne rozstania i powroty

Cytując wikipedię:
"Ouija (czyt. łi-dżi lub łi-ja; prawdopodobnie od fr. oui i niem. ja oznaczające tak) – deska albo plansza z nadrukowanymi literami alfabetu oraz innymi znakami, które kolejno wskazywane (przez ducha lub osobę trzymającą wskaźnik – często odwrócony do góry dnem kieliszek) tworzą wyrazy tworzące odpowiedź na pytania zadawane przez członków seansu spirytystycznego. " Tabliczkę widzimy na grafice obok.

Wiemy że firma Hasbro ma w sprzedaży grę o takiej samej nazwie - "Ouija". Fluorescencyjną w cenie zaledwie 20 dolarów. Nie wiedzieliśmy jednak że wielkie studio filmowe Universal planowało film o tym tytule i współpracowało z Hasbro, zapewne miała wyjść specjalna wersja gry pasująca do filmu. Najpierw obie firmy nie mogły się pogodzić w sprawach finansowych przez co współpraca została zerwana.

Jednak niedawno współpracę podjęto ponownie, przesuwając plany na 2013 rok dotyczące filmu i gry. Za filmem stoją takie nazwiska jak: Michael Bay (Transformers), Brad Fuller, Andrew Form, Jason Blum (Paranormal Activity).

Ciekaw co z tego wyniknie dobrego.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony hollywoodreporter.com

Tasty Minstrel Games poszukuje pracowników

Czyżby oferta pracy marzeń? Tasty Mistrel Games poszukuje ludzi na następujące stanowiska:
  • Kierownik projektu
  • Dyrektor artystyczny
  • Programista aplikacji iOS
  • Dyrektor ds. Marketingu
Niestety pełny etat tylko w Arizonie.

"Manhattan Project" w sprzedaży

"Manhattan Project", wydawnictwa Minion Games to niebezpieczna gra z bombami w roli głównej. Akcja toczy się na początku ery atomu gdy odkryto tą rewolucyjną technologię. 

Gracze konkurują w tworzeniu i prowadzeniu najbardziej efektywnego programu atomowego, którego celem jest skonstruowanie bomby atomowej. Nie mogą na sobie użyć najnowszego wynalazku jednak są inne sposoby by utrudnić produkcję lub badania konkurentowi.

Mechanika opiera się na "umieszczaniu robotników" z lekkim "zakręceniem". Nie ma w grze rund i fazy zarządzania "pod koniec rundy". Zdejmowanie robotników z planszy następuje gdy gracze chcą lub gdy zostaną zmuszeni do tego.

Cena gry została ustalona na 49,99 dolara, zamówienia można składać tutaj.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony miniongames.com

Więcej rozszerzeń do "Lord of the Rings TCG"

Ledwo wczoraj informowaliśmy was o trzech rozszerzeniach do gier karcianych od Fantasy Flight Games, a tu dziś kolejna zapowiedź.

"Shadow and Flame" ma zakończyć rozdział "Dwarrowdelf", przynosząc odpowiedź na pytanie co zamieszkało krasnoludzkie kopalnie Morii. Dotąd bohaterowie wysłani przez Elronda z Rivendel w Mgliste Góry walczyli z goblinami i orkami zachodząc w głowę co sprowadziło tak licznie te kreatury w to miejsce.
Odpowiedzią jest "zguba Durina" - Balrog demon z danych dni. Gracze będą mogli stanąć twarzą w twarz i spróbować pokonać tą potworność

Płomień i cień znajdą was w pod koniec drugiego kwartału 2012.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com