poniedziałek, 5 marca 2012

"Gra w Życie" od Hasbro na iPad'aProducent zabawek i gier firma Hasbro wypuściła na rynek specjalną wersję gry "Gra w Życie" współpracującą z iPad'em. 

Kupując grę otrzymujemy dostosowaną planszę, figurki, znaczniki, papierowe peniądze oraz specjalną aplikację na iPad'a. W trakcie rozgrywki iPad używany jest między innymi do losowania za pomocą koła fortuny, do rozliczania wypłat, podawania innych graczy do sądu. Aplikacja także reaguje na poruszające się po planszy pionki.

Dodatkowo iPad posiada wprowadzenie w zasady gry, a jego obecność upraszcza przygotowanie do rozpoczęcia rozgrywki.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony hasbro.com

Kwietniowe zapowiedzi karciane od FFG

Fantasy Flight Games kontynuuje rozwijanie fabuły swoich trzech "żyjących" karcianek. W rozwinięciu możecie przeczytać o nadchodzących rozszerzeniach.

"A Game of Thrones LCG" otrzyma nowy rozdział pod tytułem "Beyond the Narrow Sea", w którego skład jak na razie zapowiedziano pierwszy zestawy.
"Valar Morghulis" (tłumaczenie "Wszyscy muszą umrzeć") wplątuje graczy w smiertelne intrygi na wschodnim kontynencie - Essos. Jak dotąd nikt w pojedynkę nie władał Essos od czasów imperium Valyriańskiego. Teraz Wysokie Rody z Westeros wysyłają swych wysłanników na wschód.
Dodatek ten oferuje graczom wyśmienity drugi krok po zakupie zestawu podstawowego. Zgodnie z tytułem dodatek wśród 20 nowych kart (po 3 kopie każdej) przynosi nowe zabójcze karty do wykorzystania przeciwko pozostałym Rodom.

Gracze "Call of Cthulhu TCG" mogą się spodziewać trzeciego już zestawu należącego do rozdziału "Revelations".
Dodatek przynosi karty nowych postaci, lokacji, wydarzeń i tomów. Łowcy reliktów, kultyści, naukowcy i lunatycy ścigają się by pozyskać moc mrocznych sekretów napisanych przed tysiącleciami.
60 kart dodatku wprowadza nowe współzależności pomiędzy mrocznymi tomami a Łowcami reliktów którzy poszukują tychże tomów. Gdy słudzy starożytnych, członkowie kultów i odważni naukowcy rozpoczną odkrywanie wiedzy zapomnianego miasta Elba, los całego świata się zachwieje.

Dodatek do "The Lord of the Rings TCG" pod tytułem "The Long Dark" jest czwartą pozycją w cyklu "Dwarrowdelf". Fabuła prowadzi graczy wewnątrz Morii po potwornym starciu przed wejściem. Droga jest mroczna i pełna zagrożeń.
Zestaw zawiera nowego bohatera i nowy scenariusz, w którym gracze muszą się zmierzyć z goblinami i wędrówką w ciemnościach która może skończyć się zagubieniem. Każdy źle obrany kierunek może skończyć się dla bohaterów katastrofą.Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony fantasyflightgames.com