niedziela, 4 marca 2012

Pamiętniki projektanta "Rocket Jockey"

Autor "Rocket Jockey" James Spurny dzieli się z nami historią powstawania jego pierwszej wydanej gry planszowej. James jak dotąd przez 30 lat był zawodowym testerem gier wojennych, czy systemów RPG, a "Rocket Jockey" powstał jako wypełniacz czasu pomiędzy kolejnymi grami "o pociągach".


Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony BGG

"Courage Under Fire" przybywa do wietnamu

"Bitwa o An Loc" to gra z serii "Courage Under Fire" opublikowana przez High Flying Dice Games. Tytuł charakteryzują proste zasady i nie przytłaczająca ilość żetonów jednostek. Akcja toczy się podczas wschodniej ofensywy armii pólnocno-wietnamskiej w roku 1972, dokładnie jest to szturm na miasto An Loc.

Grę można nabyć na stronie producenta w cenie poniżej 6 dolarów (plus koszty przesyłki).

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony hfdgames.com

"Igrzyska Śmierci" razy 3

"Igrzyska Śmierci" (w oryginale "The Hunger Games") to powieść S-F opowiadająca o walkach ludzi z dwunastu dystryktów na śmierć i życie. Całość odbywa się w konwencji reality show i jest prowadzone przez władze USA w niedalekiej przyszłości.  W tym roku pojawi się film oparty na tej powieści.

Franczyzę wykupiło również Wizkids i jeszcze w marcu ma nastąpić premiera trzech gier osadzonych w świecie z powieści .

W grze figurkowej "The Hunger Games Single-Figure Boosters", będzie można zebrać ulubionych bohaterów historii, 27 figurek będzie sprzedawane pojedynczo.

W grze strategicznej "The Hunger Games - District 12 Strategy Game" akcja toczy się wokół fabuły filmu a gracze wcielają się w mieszkańców dwunastego dystryktu i starają się uniknąć zostania wybranym do igrzysk.

Karcianka "The Hunger Games Jabberjay Card Game" jest grą podstępu i dedukcji. Każdy gracz jest mieszkańcem albo dystryktu albo rozjemcą z kapitolu, lecz jego tożsamość jest ukryta przed innymi graczami. Celem jest zdemaskowanie pozostałych graczy i zmuszenie ich do ucieczki. Gracze mogą wybrać tryb kooperacyjny by chronić innych mieszkańców przed rozjemcami.

Wykorzystane zdjęcia i grafiki pochodzą ze strony gamesalute.com