poniedziałek, 23 kwietnia 2012

Serial z Fantasy Flight Games trwa

W poprzednim odcinku niekończących się zapowiedzi i zwiastunów gier od FFG mówiliśmy o "Gwiezdnych Wojnach" i "Warhammer: Inwazji". Dziś stawiamy czoło kolejnym radującym oczy materiałom i grom.

A jest tego sporo, w pierwszej kolejności Fantasy Flight Games zapowiada dodatek do "Bitw Westeros" - "Ród Baratheonów", który ma pojawić się jeszcze w drugim kwartale 2012. 


Czego możemy się spodziewać poza kolejna stroną konfliktu startującą po Żelazny Tron? Robert "Uzurpator" który w książce odebrał Królewską przystań szalonemu królowi Aerys'owi Targaryen'owi, jego brat Stannis władający Smocza skałą i drugi brat Renly, któremu powierzono twierdze Koniec Burzy. To oni poprowadzą zdolnych żołnierzy, rycerzy, a nawet przemytników i Czerwoną Kapłankę do boju. 


Zestaw będzie zawierał 110 plastikowych figurek wojska podzielonych na sześć typów, oraz 8 charyzmatycznych liderów. Dzięki planszom, kartom i instrukcji rozegramy pierwszą prawdziwie epicką bitwę o Czarny Nurt. Osobna plansza, kilka etapów tej potyczki i odpowiednia (czyli duża) skala starcia wycisną poty z każdego gracza.Po Westeros udamy się do Śródziemia by dowiedzieć się co dla karcianki "Władca Pierścieni" przygotowała drużyna projektantów wraz z rozszerzeniem "Hobbit: Over Hill and Under Hill". Szef drużyny Caleb Grace omawia "sferę oddziaływania" Bilbo Baggins'a.Trzecie miejsce jakie odwiedzamy to świat Terrinoth gdzie toczy się akcja nowej edycji "Descent: Journeys into Dark". FFG prezentuje nowe karty bohaterów jakich poprowadzimy w głąb lochów.


Bohaterowie posiadają łącznie 8 parametrów - pierwsze cztery czyli szybkość, żywotność, kondycja i obrona (speed, health, stamina, defense) to charakterystyki. Co ciekawe obrona nie posiada wartości cyfrowej, symbol szarej kości, każdorazowo gdy pojawi się konieczność będziemy zatem rzucać kością obrony. Pozostałe 4 parametry zwą sie atrybutami i są to: wola, siła, wiedza i percepcja (willpower, might, knowledge, awareness).
Ponadto z zapowiedzi możemy się dowiedzieć co czynić by działać zgodnie z kodeksem bohatera.Ostatnia miejscówka wypada nam dziś w niewielkiej wiosce gdzie pod krwawym księżycem dzieją się straszne rzeczy.


Autorzy gry "Talisman, Magia i Miecz" prezentują karty dwóch nowych "grywalnych" postaci z rozszerzenia "Blood Moon". Przyjemniaczek i Dama w potrzebie?

Zdjęcia: FFG